
Pri Jamarski reševalni službi so izdali nov priročnik, ki ga je napisal Damijan Šinigoj in je plod dolgoletnih izkušenj z reševanj in vaj, mednarodnih sodelovanj ter dolgoletnega razvoja in dela ogromnega števila jamarskih reševalcev. Ima 178 strani, poleg tehničnih podrobnosti reševalnih manevrov pa zajema tudi ostala potrebna znanja, ki jih mora obvladati vsak slovenski jamarski reševalec (postopke od prvega klica o nesreči v jami naprej). Vsi reševalni manevri so nazorno opisani in prikazani z unikatnimi 3D risbami Tomaža Grdina – ta način prikaza se je v praksi izkazal kot najbolj primeren.
Slovenski jamarski reševalci uporabljajo francosko tehniko reševanja, ki smo jo z leti prilagajali in dopolnjevali. Kot enota za mednarodno posredovanje #CaveSAR so kompatibilni z večino jamarskih reševalnih služb iz evropskih držav in skoraj vsi za izobraževanje uporabljajo prevod priročnika francoske jamarske reševalne službe (SSF) iz leta 2005.
Priročnik jamarskega reševanja bo zagotovo pozitivno vplival na kakovost izobraževanja bodočih jamarskih reševalcev in ga bodo kot pomembno osnovno učno sredstvo dobili vsi aktivni ter bodoči jamarski reševalci.
Nevarnosti v jamarstvu in pri jamarskem reševanju – 2014 (PDF)