Je lahko množično reklamiranje turizma kontraproduktivna strategija?

Če (nemo) opazujemo vse večje zapiranje prometa v zavarovanih območjih, kot je TNP (drastično zmanjševanje parkirnih mest v Vratih, na Vršiču, Bohinju, itd), smo lahko na drugi strani tudi priča vse večji turistični promociji za območja, kjer ni omejitev. Pri tem gre predvsem za trošenje davkoplačevalskega (našega?) denarja širom oble, da bi prenatrpali še zadnje kotičke Slovenije.
Zaposleni “medijski atašeji” imajo tako nalogo, da idealizirajo pokrajino. Izvzamejo stebre in jeklenice žičnic, gneče, ceste, škarpe, traktorje, smučišče in še bi lahko šli v neskončnost. Poslužujejo se predstavitve prvobitnosti, ki se dobro prodaja, odstranijo antropične dokaze, da bi “kulturno krajino,” ki je zaradi posegov doživela človeka večje ali manjše predrugačenje in se zato odmika od prvotne podobe, predstavili v dejanskem stanju. Tako s svojimi fotografijami poskušajo reproducirati predstavo o planinah, ki se je naselila v družbi, kot zelo čistih, zdravih destinacijah brez kontaminacije. Prvenstvo pri lažnem predstavljanju narave in vrednot lahko mirne duše pripišemo (tudi) konzulatu v južni Avstraliji
Naj zaradi tega zavajanja (nesmiselnega zavajanja) vedno pokažemo vsakoletno zlivanje gnoja in kupe turističnih smeti v naravnem okolju?

Napiši komentar

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja