Jutro, 28. avgust 1942
Sijajno delo skupine bavarskih planinskih lovcev

Berlin, 26. avgust 1942
Listi opozarjajo s poudarkom na drzno dejanje skupine nemških vojakov, ki je zasadila nemško vojno zastavo na vrh Elbrusa. »Zwölfuhrblatt« doznava iz vojaškega vira, da je to podvzetje izvršila skupina bavarskih gorskih lovcev, ki je izvežbana v plezanju in stoji pod poveljništvom kapitana Brotha. Ti bavarski gorski lovci so od pričetka operacij v maju 1942 prevalili, boreč se neprestano v tropski vročini, skupno 1.500 km. Ko so dospeli ob vznožje gorske vrste Kavkaza, so se morali boriti z znatnimi boljševiškimi silami in so v teh borbah razpršili dva konjeniška polka in en pehotni polk ter uničili 10 tankov. Nato so bili v gorah vsak dan v izredno hudih borbah ter so morali obvladati tudi nevarne sovražne zasede kakor minska polja, cestne zapore, pasti itd. Vendar so se vedno dalje vzpenjali ter premagali vse ovire, dokler ni skupina pod poveljništvom kapitana Grotha ob izredno hudi snežni nevihti dne 21. avgusta ob 11. uri dospela na vrh Elbrusa in tam zasaditi nemško vojno zastavo.
»Lokal-anzeiger« piše, da je na Elbrusa meja večnega snega v višini 2.300 metrov in da je ta gigantski gorati masiv Osrednjega Kavkaza s svojima 5.622 in 5.630 metrov visokima vrhovoma za 800 metrov višji od Mont Blanca. List poudarja športno storitev skupine, ki je bila opravljena vojnem času.
»Borsen Zeitung« poudarja, da je sovražna propaganda potem, ko so Nemci prekoračili Don, trdila, da bo izredna vročina v stepah tako izmučila nemške čete, da ne bodo več mogli prodreti do vznožja Kavkaza in tem manj priti preko njega. Odgovor na to neumno dokazovanje so bile ne samo zmagovite borbe zadnjih dni. V visokem gorovju in zavzetje številnih prelazov v Kavkazu, temveč predvsem drzen vzpon na Elbrus, ki je zaradi tega visoko simboličnega pomena in najboljše predznanje zmage.